ZŠ Bezručova

Bezručova 1468, 500 02 Hradec Králové

|

Atletky opět zlaté!

Ve středu 22. 5. 2024 se konalo Krajské finále Poháru rozhlasu v atletice, do kterého naše děvčata postoupila s nejvyšším počtem bodů ze všech škol.

Obhájit prvenství je vždy velmi těžké, ale našim atletkám se to podařilo! Svými fantastickými a vyrovnanými výkony děvčata dokázala snad poprvé v historii získat zlaté medaile počtem 6044 bodů a porazit o pouhých 31 bodů nejen druhou ZŠ Štefcova, ale i všechny školy v kraji!

Ve štafetě 4x60m obsadily D.Pencáková, B.Zemanová, M.Malá, E.Ostatnická 2.místo časem 32.33, v běhu na 60m si osobním rekordem 8.35 vybojovala 4.místo M.Malá, 5.místo E.Ostatnicka 8.36 a 6.místo časem 8.49 D.Pencáková.

V běhu na 800m velmi překvapily M.Čechová, která si vybojovala krásné 4.místo časem 2:42,8 a A.Drešerová časem 2:46,3 vyhrála druhý běh, v závěrečné rovince předběhla 4 závodnice a celkově skončila pátá.

Ve skoku vysokém opět vynikajícím výkonem 150cm skončila na 2.místě K.Mrkvičková, 10. N.Lánská 134 cm a 13. A.Fantová 126 cm.

Ve skoku dalekém si vyskákaly E.Ostatnická výkonem 475 cm 2.místo a M.Malá skokem 459 cm 4.místo.

Ve vrhu koulí nás reprezentovaly B.Zemanová 7.místo 8,19m, 10. A.Drešerová 7,67m a 11. J.Záleská 7,56m!

Děvčatům děkujeme za vynikající výkony, zisk další zlaté medaile a vzornou reprezentaci školy!